Reede, 2. september 2016

Üks korralik äikeseline õhtu Rõuges, 29.08.2016


Kui tavaliselt olen ma äikesest ilma jäänud (no siin Tln millegi pärast see äike mind pelgab ja paneb pmst alati kaarega mööda), siis maal, Rõuges olles, sain täistabamuse. 3 äikest tulid ühtejutti väikeste vahedega ja viimane neist oli see kõige-kõige, mille sarnast mu silmad veel enne näinud polnud ja kõrvad kuulnud! :D

Esimene äike kõmistas kaugelt ja lähedale ei tulnudki. Küll aga sai selle sabaga pihta, niiet vihm oli garanteeritud. Kell oli nende piltide tegemise ajal 17:30 ringis.
      

Teine sats äikest tuli otse peale ja sai ka sähvatusi filmile püütud, ning muidugi kallas korralikult vihma kõige sekka, nagu ikka kombeks. Kell oli nende piltide tegemise ajal 18:30-18:50 ringis.
   


Viimane ja kolmas lendas peale kuskil tunnike hiljem. Juba taamalt oli näha, et üks väääga sinine pilv triivib lähemale ja läksin otsisin endale koha kus saaks rahulikumalt filmida, et laste seletamine peale ei jääks. Selleks sai väliköök. Sättisin kaamera ukseauku ja panin filmima. Vahepeal tegin ka pilte ja siis jälle filmisin edasi. Mida lähemale jõudis, seda tihedamaks sähvimine läks ja kõuemürin kõvenes sagenes. Üks hetk aga läks tugev vihmasadu üle rahetuisuks ja peksis rahe ukse august sisse, nii, et ma kiljatasin ja hüppasin paari kiire sammuga, statiiv kaameraga kaenlas, eemal asuvale toolile. Hetk toibumiseks ja kaamera uuesti filmima, seda rahemöllu :D See polnud mitte lihtsalt mingi tavaline rahe, mis on kuskil 5mm suurused ja väiksemad suht korrapärased pallikesed, vaid need olid täiesti korrapäratud, erikujulised ja osad kohati teravate servadega jäätükid. Suurimate tükkide pikkus nii silmaga mõõtes võis olla vabalt 2cm ja seda täiesti liialdamata! Nendega oli ikka päris valus vastu paljaid jalgu saada :D  Välgud ise olid enamjaolt pilvesisesed ja kiired värelused, nii et pildile mul piksenooli püüda ei õnnestunudki. Esimene pilt on üles võetud kell 19:03 ja viimane kell 20:14.


                                                      
Veel pikalt oli selle viimase äikese sähvatuses kumamas... Pildile jäi hoopis korralik ports tähti nagu augustikuule kohane :)

               

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar